15 květen
2024
KATEGORIE NOVINKY

Petr Ježdík - pojistný mág s velkým srdcem

Marie Texlerová
Napsal MARIE TEXLEROVÁ
V novém seriálu vám chceme představit náš mančaft, protože věříme, že se vztahy snáz navazují s lidmi, kteří jsou nám blízcí. Jednou za čas přineseme rozhovor s někým z našich specialistů, odtajníme jejich skryté talenty a podíváme se jim na zoubek. To proto, abyste věděli, s kým se v naší firmě setkáte a mohli jste si vybrat svého favorita. Třeba :)

Dnešní chvilku slávy věnuji Péťovi, nejstaršímu členovi naší party. Služebně nejstaršímu, samozřejmě. U nás, v AMJ, je už devět let a my mu ještě spoustu devítek přejeme, protože je to člověk, kterého já osobně vnímám jako velkého srdcaře, který je ochotný pomoci nejenom nám kolegům, ale především klientům.

„Vždycky se snažím být ke klientům otevřený a přístupný. Důležité pro mě je, aby cítili, že jsem na jejich straně a nejen, že prodávám produkty. V profesním životě se řídím hodnotami jako jsou profesionalita, empatie, neustálý osobní rozvoj, spolupráce, efektivní komunikace a respekt k druhým,“ říká ke své práci.

Péťa mi ochotně odpovídal na otázky, i když je teď ve firmě na životní pojištění sám a práce má nad hlavu. I to svědčí o tom, jak ochotný a obětavý člověk to je. A co mě nejvíc zajímalo? Pojďme se na to podívat!

 

Kdy tě poprvé napadlo pracovat ve financích? Co tě k tomu vedlo, co tě na tom přitahovalo?

Od dětství jsem měl k finančnímu sektoru blízko, jelikož můj táta i děda jsou ekonomové a vždy pro mě byli profesními vzory. Původně jsem si přál stát se profesionálním fotbalistou, nicméně po závažném zranění, které moji sportovní kariéru překazilo, jsem se začal více zajímat o finančnictví. Tuto změnu v kariéře podpořilo setkání s kamarádem Honzou, který mi nabídl možnost vyzkoušet si práci v tomto oboru. Tehdy jsem ještě studoval na vysoké škole.

Důležitým impulsem pro mé rozhodnutí pracovat ve financích byla i negativní zkušenost s pojistnou smlouvou během mé fotbalové kariéry. Po zranění jsem zjistil, že nebudu mít nárok na žádné pojistné plnění, což mě motivovalo věnovat se tomu, aby se podobné situace dalším sportovcům nestávaly. Během praxe ve finančním sektoru jsem se nesčetněkrát setkal s případy, kdy měli profesionální sportovci nevhodně nastavené pojistné smlouvy, o čemž často ani nevěděli.

 

Jaké máš zkušenosti? Popiš svoji pracovní historii.

Od té doby, co se mě Honza na schůzce zeptal: „Hele, nechceš to zkusit ve financích?“ už uběhlo devět let. No a já jsem pořád tady, baví mě to a snažím se neustále rozvíjet své dovednosti a znalosti. 

Co tě na téhle práci baví?

Práce v rodinné atmosféře, která podporuje můj pracovní elán, mě naplňuje radostí. Protože již nejsem aktivní profesionální sportovec, těší mě mimo jiné komunikace se sportovci. Je to prostředí, které mám rád a ve kterém se cítím doma. Také se mi líbí, jak se naše firma liší od konkurence, její neustálý rozvoj a inspirativní vize.

Co nesnášíš v životě a co nesnášíš v práci?

Nesnáším, když mi lidé lžou přímo do očí a chybí jim upřímnost. Také mě irituje, pokud si někdo vylévá zlost na někom, kdo nic špatného neudělal. V profesním životě mi pak vadí nedostatek komunikace a spolupráce mezi kolegy, jelikož z vlastní zkušenosti ze sportu vím, že týmový duch je klíčem k úspěchu.

Jaké jsou tvoje koníčky?

Mými zálibami jsou rodina, osobní rozvoj, fotbal a poslední dobou jsem začal hrát padel, který mě neskutečně chytil a v budoucnu bych ho chtěl hrát co nejvíce.

Jak se ti daří skloubit práci a soukromý život?

Dosud se mi daří slušně vyvažovat práci a osobní život. Hodně času trávím se svou snoubenkou i v práci, což je sice jiné než chvíle strávené v soukromí, ale přesto to oceňuji.

 

A to by nebylo ono, kdyby na závěr nepadla nějaká otázka trochu víc na tělo:)

Je nějaká vlastnost, kterou u sebe považuješ za zvláštní, nebo máš nějaký zvláštní návyk?

Rád odpočívám ve vaně plné horké vody. Dokážu v ní vydržet i hodinu a jen tak relaxovat.

Hypoteční kalkulačka

VÝHODY
RÁDI VÁM POMŮŽEME S VYŘÍZENÍM HYPOTÉKY
Jan Škarban
Jan Škarban skarban@amj.cz 733 150 920
  • Constantin Harea

    Pani Suchomelova je profesionalka. Slusne jednani, kvalitni hypotecni specialistka. Doporucuji. (Translated by Google) Mrs. Suchomelova is a professional. Fair dealing, quality mortgage specialist. I recommend.