Pojištění pro sportovce a kluby Každý sportovec, dítě či dospělý, amatér nebo profesionál, má zvýšené riziko úrazu v důsledku sportovní činnosti. Z tohoto důvodu zajišťujeme sportovcům všech úrovní sportovní pojištění, které nahradí ušlý příjem v důsledku úrazu a výdaje za lékařskou péči.

Pojištění dětí a amatérských sportovců

Jelikož je většina amatérských sportovců zaměstnána nebo podniká. Může mít úraz způsobený při sportovní činnosti významný dopad na jejich příjem. Stejně tomu je u sportovců dětí, kde úraz dítěte může mít dopad na příjem jeho rodičů, kteří se musí v době rekonvalescence a léčby uvolnit ze svého zaměstnání a mají výdaje spojené s léčbou. Zároveň je velmi důležité mít pojištění správně nastavené vzhledem k úrovni, na které sportovec daný sport provozuje, aby pojišťovna následně vyplatila pojistné plnění. Pojištění nastavujeme všem klientům dle výše zmíněných atributů.

Příklad sportovního pojištění pro děti do 18 let

 • Trvalé následky s progresivním plněním 650 000 - 2 600 000 Kč
 • Závažná onemocnění 200 000 Kč
 • Denní odškodné za úraz 500 Kč / den
 • Pobyt v nemocnici 1000 Kč / den
 • Jednorázová měsíční částka 400 Kč

Pojištění profesionálních sportovců

Ne každému profesionálnímu sportovci bude stačit standardní rizikové pojištění jako tomu je u amatérských sportovců. U profesionálů vždy řešíme výši odměny vyplývající z jeho profesionální smlouvy s klubem a pojistné krytí následně upravujeme přímo dle této smlouvy, tak aby byl pokryt celý příjem z ní plynoucí včetně odměn a bonusů za případná vítězství, starty v utkáních apod. Při pojišťování profesionálních sportovců nemyslíme jen na dočasné úrazy, ale hlavně na ty trvalé a dlouhodobé, které významně ovlivní kariéru sportovce tak, že již nemůže danou činnost vykonávat na profesionální úrovni a tím pádem se jí živit. Takovýto úraz či onemocnění, pak významně ovlivní sportovcův příjem a jeho další život.

Pojištění klubů a sportovních svazů

Kluby a sportovní svazy vyplácejí svým svěřencům nemalé finanční částky v podobě platů, různých odměn a bonusů. Často tyto platy vyplácejí hráčům i v době, kdy je sportovec zraněný či nemocný a nezřídka kdy musí za takto zraněného či nemocného sportovce najít náhradu. V takovém případě je finanční ztráta pro klub či svaz dvojnásobná. Z tohoto důvodu nabízíme sportovním klubům a svazům pojištění profesionálních sportovních smluv, které následně kryje výše zmíněné situace. V takovém případě vyplácí plat či odměny sportovci pojišťovna nikoliv klub.

AMJ
Máte zájem nebo chcete vědět více informací?

Reference od našich klientů

 • Miloš Kratochvíl

  Nechceme vychvalovat Vaši firmu, ale musíme jinak by to nebylo spravedlivé. Ze života máme spoustu zkušeností s pojištovnami a agentami pojištoven. Takové přívětivé chování jsem dlouho nezažil, jsem soukromník OSVČ, můj syn profesionální fotbalista Het ligy (nejvyšší české ligy). Spousta pojištoven a agentů, uzavřou smlouvu jenom kvůli výdělku a bonusů, ale klient už je potom nezajímá. Ale Vaše firma mě velice překvapila, že i po uzavření smlouvy má zájem o klienta a není mu lhostejný.

 • Patrik Brandner

  Po dlouhém výběru jsem si vybral k uzavření pojistky firmu AMJ. Mým poradcem se stal Petr Ježdík protože je také sportovec z vlastní praxe mi doporučil nejvhodnější pojistku. Vysvětlil mi proč je dobré mít uzavřené komplexní pojištění a ne jen úrazové i když jsem profesionální fotbalista.

 • Jana Kotalová - Spolu dětem o.p.s.

  Firma AMJ Corporation podpořila 2. ročník Běhu s batohem nejen finančně, ale i svou aktivní účastí. Dobrá nálada, úsměv a pozitivní energie, to bylo to, čím se tým běžců z AMJ stal na Letné nepřehlédnutelným. Jsme rádi, že můžeme propojit síly a společně pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují. Děkujeme a těšíme se na další společný běh :)

 • Ondřej Brejcha

  Mým poradcem byl Petr Ježdík, spolupráce s ním byla velmi dobrá, ukázal mi několik variant pojištění. Poradil mi nejlepší pojistku pro sportovce, byl jsem velmi spokojen, nabídkou s přístupem a ochotou.