28 červen
2024
KATEGORIE NOVINKY

Honza Škarban: rychle, stručně, na pohodu

Marie Texlerová
Napsal MARIE TEXLEROVÁ
Dnešní článek věnuji druhému služebně nejstaršímu členovi týmu- Honzovi Škarbanovi. U nás ve firmě působí už tři roky a celá jeho kariéra se točila kolem hypoték. Jeho doménou je rychlá a precizní práce – nemá totiž čas, ztrácet čas. A co o sobě ještě Honza pověděl? Pojďme ho vyzpovídat společně!

Honzu jsem poznala ještě dlouho předtím, než se stal mým kolegou ve firmě. Bylo to v době, kdy jsem působila ve stavební spořitelně jako podpora externí distribuce. Už tehdy na mě působil jako sympaťák a naprostý profík. Dnes, po téměř roce, kdy je mým kolegou, ho vnímám stejně, a to je dobrá známka. Pro mě je to člověk, který je otevřený a všechno má rád jasně dané, žádné chození kolem horké kaše. A k hypotékám nepřistupuje jinak!

Ve firmě se věnuje hypotékám a nově také zaškolování dalších kolegů, kteří k nám přicházejí.

Jak ses vůbec k práci ve financích dostal?

Když jsem ve 20 potřeboval najít práci k VŠ, abych mohl bydlet s partnerkou, protože z brigády to moc dobře utáhnout nešlo, kamarád mě doporučil do mBank, kde jsem cestu ve financích začal.

Jaké máš zkušenosti?

Od roku 2019 jsem pracoval 9 měsíců jako retailový bankéř, následně jsem přesídlil na hypotéky, kde jsem byl něco málo přes rok a v moment, kdy mBank řekla, že hypotéky dělat nechce, jsem hledal něco, kde se budu moci hypotékám nadále věnovat a kde opět nebude fixní plat. Chtěl jsem být motivovaný tím, kolika lidem pomůžu s vyřízením hypotéky, a proto jsem už téměř 3 roky v AMJ Finance.

Co je tvoje přidaná hodnota pro klienta?

Myslím si, že přirozenost. Nemám rád, když je v práci někdo jiný než v osobním životě. V osobním životě nemluvím spisovně, takže nebudu mluvit spisovně ani v práci. Nejsem a ani nechci být úředník z banky, ale parťák, který bude spíše kamarád, který klientům pomůže s procesem hypotéky a s kterým si zajdou na tenis nebo na squash. Zároveň nemám problém se při nesmyslných požadavcích banky za klienta poprat a nenechám se sebou nebo s klienty zametat.

Co tě na téhle práci baví?

Jednoduše vymýšlení těch případů. Je to super pocit, když k vám přijde klient s tím, že by chtěl hypotéku, ale že už se ptal ve 4 bankách a že to asi nepůjde a po pár měsících ji má pak vyřízenou u nás.

Co nesnášíš v životě a co nesnášíš v práci?

V životě nesnáším pomalý řidiče, kteří na 90tce jedou 70 a ještě uprostřed nalepený na čáře. V práci mi vadí převážně nekomunikace ze strany některých klientů. Je naprosto v pořádku, když si člověk zkusí hypotéku udělat s konkurencí, potažmo sám, nebo se změní situace, a nakonec ji nepotřebuje. V pořádku ale není, když předstírá, že umřel – nebere mobil, neodepisuje na maily ani na SMS. Přitom není nic jednoduššího než říct: „Děkuji, ale nechci“.

Jaké jsou tvoje koníčky?

Miluju raketový sporty (tenis, squash, padel, ping pong…) a zároveň bojový sporty (box a MMA). S manželkou rádi chodíme do kina, ale často tam jdeme hlavně kvůli popcornu, i když zrovna nedávají nic, co bychom chtěli vidět. Jednou za čas si rád s kámošema udělám večer game night a hrajeme třeba do 3 do rána.

Jak se ti daří skloubit práci a soukromý život?

Myslím si, že poměrně dobře. Tím, že je naše pracovní doba flexibilní a nikdo neřeší, jestli sedím v kanceláři od 9 do 17, ale řeší se to, jestli věci, které jsou potřeba, splněné jsou, tak to jde poměrně dobře. Navíc s manželkou máme sdílený kalendář, takže přesně ví, kdy a kde jsem a kdy se cca dostanu domů. Všeobecně si myslím, že je hodně důležité mít jasně nastavené, kdy se člověk práci věnuje a kdy ne. Doma máme nastavené společné vize a cíle do budoucna, a proto manželka i rodina ví, že pokud jsem v práci déle, není to proto, že bych tam chtěl být víc než s nimi, ale že jsem tam proto, abychom se k té společné vizi dostali co nejdříve.

Máš nějakou vlastnost, kterou u sebe považuješ za podivnůstku? Něco, co tě odlišuje, nebo o tobě vypovídá něco specifického?

Tady fakt netuším. Zkusím ještě popřemýšlet, ale nevím, jestli něco takovýho vůbec mám. -Za tým bych jenom doplnila: Honza strašně rychle mluví.Napište nám

* Povinné položky.